Strefa wiedzy

Pleśń w domu

Pleśń w domu

Brak wentylacji lub niewydolna wentylacja w domu, biurze czy innym pomieszczeniu powoduje powstawanie niezwykle groźnej dla zdrowia Twojego i Twoich bliskich pleśni!
Czy wiesz, że zarodniki pleśni są dobrze znanymi alergenami, a ich mikroskopijne zarodniki bardzo często są „sproszkowane” i unoszą się w powietrzu przy praktycznie każdym zakłóceniu typu: powiew wiatru spowodowanego otwieraniem drzwi?

Te mikroskopijne zarodniki mogą być wdychanie przez Ciebie i Twoich bliskich! Co może prowadzić do astmy i alergii oraz kataru siennego!

Po czym poznać, że grzyb w pomieszczeniu „ma się dobrze”? Kojarzysz zapachy z piwnicy? Albo ośrodków wypoczynkowych minionej epoki? To bardzo charakterystyczny zapach, ale można także zobaczyć go na ścianach, fugach, sufitach… taki niezbyt estetyczny nalot, którego nie usuniesz bez usunięcia powodu jego powstawania!
Poprawnie dobrany rekuperator i profesjonalnie wykonana instalacja ustrzegą Cię przed pleśnią lub pozwolą ja wyeliminować!

Warto zaznaczyć, że przebywanie w zapleśniałych pomieszczeniach wiąże się z wieloma dolegliwościami. Wymienimy tylko ból głowy, nudności i uczucie zmęczenia… Tak chcesz mieszkać / pracować?

Masz pytania? Jesteśmy dla Ciebie!

Zadzwoń do nas, a chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z rekuperacją oraz klimatyzacją.