Strefa wiedzy

Lotne związki organiczne

Lotne związki organiczne w powietrzu

Czy zdajesz sobie sprawę, że w powietrzu można znaleźć ponad 900 substancji chemicznych? Czy wiesz, że powietrze w pomieszczeniach jest zanieczyszczone nawet do 70 razy bardziej niż powietrze na zewnątrz?

Teraz wyobraź sobie, że mieszkasz w ciepłym i szczelnym domu (dobre docieplenie, nowoczesne okna) i masz niewydolną wentylację, albo wręcz jej nie masz… Dom, a dokładniej powietrze, którym oddychasz w wydawałby się tak bezpiecznym miejscu jak własny dom może okazać się niebezpiecznym i niewidzialnym wrogiem, który powoduje bóle głowy, reakcje alergiczne, problemy z oddychaniem oraz inne choroby. Często przebywanie w pomieszczeniach ze złym powietrzem można pomylić z objawami depresji… do czego to może doprowadzić? Lepiej nie wspominać!

Lotne związki organiczne znajdziemy w wielu produktach. Mogą to być domowe środki czystości, ale także obecne są w strukturze naszego budynku – choćby w klejach! Co więcej nowe meble i elementy wykończenia domu bardzo często wydzielają formaldehydem, który obecnie klasyfikowany jest jako jeden z najgroźniejszych LZO, które mogą podrażniać błonę śluzową i ułatwiać choćby zarażenie się takim wirusem jak Covid19!

Walczyć z LZO można i należy na różne sposoby, ale systemy wentylacji mechanicznej, czy rekuperacja radzą sobie z LZO najlepiej i kompleksowo nie tylko filtrując powietrze, ale doprowadzając świeże powietrze do pomieszczeń w których przebywasz TY i Twoi bliscy!

Masz pytania? Jesteśmy dla Ciebie!

Zadzwoń do nas, a chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z rekuperacją oraz klimatyzacją.