Strefa wiedzy

Astma & alergia

Astma i Alergia, a pomieszczenia w których przebywasz

Większość alergików i astmatyków doskonale zdaje sobie sprawę, że ich problemy mogą się nasilić, gdy przebywają w pomieszczeniach pełnych kurzu oraz roztoczy. Roztocza to nie są „miłe i fajne zwierzątka”, a małe spokrewnione z pająkami organizmy, które znajdziesz w Twoim łóżku! Jakby tego było mało to są ich tam tysiące! Więcej ich może być tylko na dywanie – bo to kolejne ulubione miejsce do życia dla roztoczy! Warto jednak zaznaczyć, że uwielbiają one miejsca wilgotne. Im większa wilgotność, tym szybciej się rozmnażają! Efekty?

Roztoczom przypisuje się znaczny wzrost astmy wśród społeczeństwa, a także inne problemy ze skórą oraz oskrzelami!

Jak można pozbyć się roztoczy?

Tutaj nie mamy dobrych wieści – żeby nie wiem co one z nami będą! Warto jednak wiedzieć, że aby żyły i rozmnażały się roztocza potrzebują ciągłego dopływu wilgotnego powietrza oraz pożywienia które gwarantujemy im my sami i nasze zwierzęta.

Co więc można zrobić?

Skuteczną wentylację! Ona zdecydowanie ograniczy rozmnażanie się roztoczy, a także poprawi jakość życia każdego astmatyka oraz alergika! Naukowcy szacują, że roztocza i ich odchody mogą wywoływać nawet 80% ataków astmy i są odpowiedzialne za niezliczone przyczyny egzemy!

Masz pytania? Jesteśmy dla Ciebie!

Zadzwoń do nas, a chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania związane z rekuperacją oraz klimatyzacją.